FORGOT YOUR DETAILS?

A WEEK OF NCS PLAYOFFS—THE SCHEDULE

by / Monday, 09 November 2015 / Published in News

SOCCER
WEDNESDAY NOVEMBER 11TH
(SEMI-FINALS—ALL MATCHES START AT 7 PM (UNLESS NOTED)
BOYS
DIVISION 1
No. 4 Healdsburg at No. 1 Petaluma
DIVISION 3
No. 5 St. Elizabeth at No. 1 Anderson Valley—2:30
No. 6 Contra Costa Christian at No. 2 Geyserville—2:30

GIRLS
DIVISION 1
No. 4 Ukiah at No. 1 Maria Carrillo
No. 6 Windsor at No. 2 Montgomery
DIVISION 3
No. 1 Sonoma Academy at No. 4 Middletown—5:30
No. 3 El Molino at No. 2 St. Vincent—2:30
ALL CHAMPIONSHIP GAMES SCHEDULED FOR SATURDAY NOVEMBER 14TH

 

 

VOLLEYBALL
WEDNESDAY NOVEMBER 11TH
(FIRST ROUND–ALL MATCHES START AT 7 PM)
DIVISION 3
No. 12 San Rafael at No. 5 Sonoma Valley
No. 11 Sir Francis Drake at No. 6 Analy
No. 10 Petaluma at No. 7 Miramonte
DIVISION 4
No. 15 Roseland University Prep at No. 2 Cardinal Newman
No. 14 Middletown at No. 3 St. Patrick/St. Vincent
No. 13 Healdsburg at No. 4 Kelseyville
No. 11 Clear Lake at No. 6 McKinleyville
No. 9 Piedmont at No. 8 St. Helena
DIVISION 5
No. 11 Cloverdale at No. 6 College Prep
No. 10 Sonoma Academy at No. 7 International
No. 9 Mendocino at No. 8 St. Vincent
DIVISION 6
No. 10 North Hill Christian at No. 7 Laytonville
No. 8 Dawn Christian Academy at No. 9 Point Arena

SATURDAY NOVEMBER 14TH
(SECOND ROUND)
At the NCS Website it says for all the second round games the start times are To Be Announced, unless where noted.
Most Volleyball Playoff games start at 7 pm.
DIVISION 2
TBD at No. 2 Maria Carrillo
No. 5 Montgomery at No. 4 Windsor
DIVISION 6
No. 10 North Hill Christian-No. 7 Laytonville winner at No. 2 Anderson Valley
No. 5 Rincon Valley Christian at No. 4 CSD (Fremont)…4 pm
NOTE: NONE OF THE LOCAL DIVISION 3 AND 4 TEAMS HAVE A FIRST ROUND BYE.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

 

 

FOOTBALL (FIRST ROUND)
DIVISION 2
FRIDAY SEPTEMBER 13TH
7PM                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       DIVISION 2
No. 9 Windsor at No. 8 Pinole Valley
DIVISION 3
No. 15 Albany vs. No. 2 Analy at Santa Rosa High School
No. 11 Novato at No. 6 Petaluma
DIVISION 4
No. 15 Healdsburg at No. 2 Cardinal Newman
No. 9 St. Helena at No. 8 Fort Bragg
DIVISION 5
No. 9 Stellar Prep at No. 8 Cloverdale
No. 10 Willits at No. 7 Middletown

SATURDAY SEPTEMBER 14TH
1 PM
DIVISION 3
No. 13 Piner at No. 4 Bishop O’ Dowd
7 PM
DIVISION 2
No. 11 Northgate at No. 6 Maria Carrillo
No. 7 Casa Grande vs. No. 10 American at Tak Fudenna Stadium, Fremont
DIVISION 3
No. 14 Terra Linda at No. 3 Rancho Cotate

My email address is jacpasquini@comcast.net
Follow me at twitter @homer2612

TOP