FORGOT YOUR DETAILS?

SOCCER PLAYOFF SCHEDULE

by / Wednesday, 06 November 2013 / Published in News

 

The first round of the NCS Soccer Playoffs is Wednesday.

 

Round Two will be on Saturday

 

7 pm kickoff unless noted

 

Bolded games mean a doubleheader

 

DIVISION 1 BOYS (15 TEAMS)

 

DEFENDING CHAMPION: TAMALPAIS

 

No. 9 Santa Rosa (13-6-3) at No. 8 Sonoma Valley (14-6-1)

 

Winner at No. 1 Montgomery

 

No. 13 Drake (10-9-3) at No. 4 Casa Grande (12-4-1)

 

No.  5 Terra Linda at No. 12 Fortuna

 

No. 15 Arcata (10-5-2) at No. 2 Tamalpais (13-4-8)…3:30 pm

 

No. 10 Rancho Cotate (11-8-1) at No. 7 Analy (18-2-1)…5 pm

 

No. 14 Petaluma (10-8-2) at No. 3 Redwood (14-2-4)…3:30 pm

 

No. 11 Elsie Allen (12-8) at No. 6 Maria Carrillo (10-6-4)

 

DIVISION 1 GIRLS (13 TEAMS)

 

DEFENDING CHAMPION: MARIA CARRILLO

 

No. 9 Rancho Cotate (10-9-3) at No. 8 Windsor (8-8-1)

 

Winner at No. 1 Maria Carrillo

 

No. 13 El Molino (6-12) at No. 4 Analy (15-2)

 

No. 12 Sonoma Valley (6-7) at No. 5 Casa Grande (9-7-1)…5 pm

 

No. 10 Eureka (11-5-1) at No. 7 Arcata (18-3)

 

Winner at No. 2 Montgomery

 

NO. 11 Fortuna (9-9-2) at No. 6 Cardinal Newman (8-8-2)

 

Winner at No. 3 Petaluma

 

DIVISION 3 BOYS (15 TEAMS)

 

DEFENDING CHAMPION: ANDERSON VALLEY

 

No. 9 South Fork (3-9-1) at No. 8 Rincon Valley Christian (9-9-4)…3:30

 

Winner at No. 1 Anderson Valley

 

No. 4 Making Waves Academy (13-8-2) at No. 13 Point Arena (7-11-2)…3:30

 

No. 12 Geyserville (7-11-1) at No. 5 Redwood Christian (5-12)…3:30

 

No. 15 Tomales (9-8-1) at No. 2 Archbisop Hanna (20-1-1)…3:30

 

No. 10 Sonoma Academy (6-11-1) at No. 7 Drew (6-10-2) at Silver Terrace Field in SF

 

No. 14 Potter Valley (11-8-1) vs. No. 3 Emery at Hayward…5 pm

 

No. 11 Summerfield Waldorf (12-4-1) at No. 6 Fremont Christian (11-7-3)

 

DIVISION 3 GIRLS (11 TEAMS)

 

DEFENDING CHAMPION:  MIDDLETOWN

 

No. 9 Fort Bragg (9-8-1) at No. 8 Ferndale (9-6-1)…3:30

 

Winner at No. 1 Sonoma Academy

 

No. 5 Roseland University Prep (14-6-1) at No. 4 St. Vincent (15-3-1)…Saturday 2 pm

 

(Both teams have first round bye)

 

No. 10 Rincon Valley Christian (11-8-1) vs. No. 7 Calistoga (9-12) at Napa County Fairgrounds

 

Winner at No. 2 Middletown

 

No. 11 St. Helena (7-7) at No. 6 Clear Lake (14-7)

 

Winner at No. 3 Cloverdale

 

My email address is jacpasquini@comcast.net

 

 

TOP